REKLAMA
Znaleziono 1786 wyników
W woj. pomorskim powstaje S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W woj. pomorskim powstaje S6 Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej [FILMY]
Od niespełna dwóch lat trwa budowa Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. To inwestycja łącznie kosztująca blisko dwa miliardy złotych, dzięki której zostanie zrewolucjonizowany układ drogowy w okolicy Trójmiasta. Nowa droga ekspresowa połączy się z innymi drogami na węźle Gdańsk Południe.
Co słychać na budowie S6 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie S6 Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej? [FILMY]
Od niespełna dwóch lat trwa budowa Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. To inwestycja łącznie kosztująca blisko dwa miliardy złotych, dzięki której zostanie zrewolucjonizowany układ drogowy w okolicy Trójmiasta. Nowa droga ekspresowa połączy się z innymi drogami na węźle Gdańsk Południe.
[śląskie] W Tarnowskich Górach otworzono nowoczesną oczyszczalnię ściekówartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] W Tarnowskich Górach otworzono nowoczesną oczyszczalnię ścieków
28 listopada burmistrz Arkadiusz Czech uroczyście przekazał do eksploatacji Centralną Oczyszczalnię...
[Warszawa] BPT Optima sprzedaje stołeczny biurowiec Twarda Towerartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] BPT Optima sprzedaje stołeczny biurowiec Twarda Tower
Fundusz inwestycyjny BPT Optima, zarządzany przez BPT Asset Management, sprzedał warszawski biurowie...
[Białystok] NFOŚiGW dofinansuje budowę kolejnej sieci ciepłowniczejartykuł
Pokaż artykuł
[Białystok] NFOŚiGW dofinansuje budowę kolejnej sieci ciepłowniczej
Ponad 167 tys. zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzym...
[Wrocław] Nowy właściciel Factory Outlet Wrocław przy ulicy Granicznejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nowy właściciel Factory Outlet Wrocław przy ulicy Granicznej
Największy outlet w południowo-zachodniej Polsce – Factory Outlet Wrocław ma nowego właściciela...
[Warszawa] Echo Investment sprzedało pierwszy biurowiec w kompleksie Browary Warszawskieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Echo Investment sprzedało pierwszy biurowiec w kompleksie Browary Warszawskie
Fundusz zarządzany przez GLL Real Estate Partners stał się właścicielem Biur przy Bramie – biurowca...
Deweloperzy w Polsce mają małe długi, ich podwykonawcy olbrzymieartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy w Polsce mają małe długi, ich podwykonawcy olbrzymie
Polscy deweloperzy są jedną z najmniej zadłużonych gałęzi budownictwa, w przeciwieństwie do tych, którzy na ich rzecz pracują. 4 644 firm inwestujących we wznoszenie budynków ma zaległości finansowe na prawie 193 mln zł. Jak podaje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, w ostatnich miesiącach udało im się jeszcze zmniejszyć zadłużenie do poziomu sprzed pandemii. Jednak na horyzoncie czekają nowe wyzwania: miliardowe długi podwykonawców, rosnące koszty materiałów budowlanych i robocizny oraz spadek popytu na nowe mieszkania.
Kolejna firma z branży TSL stawia na Sosnowiecartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna firma z branży TSL stawia na Sosnowiec
Kolejna firma z branży TSL stawia na Sosnowiec. Firma Royal Impero została nowym najemcą w Panattoni Park Sosnowiec I – wynajęła 2 655 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Aby znaleźć optymalną lokalizację, spółka skorzystała ze wsparcia ekspertów z firmy doradczej Newmark Polska.
GAZ-SYSTEM rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźluartykuł
Pokaż artykuł
GAZ-SYSTEM rozbudowuje tłocznię gazu w Kędzierzynie-Koźlu
Spółka GAZ-SYSTEM otrzymała od Wojewody Opolskiego pozwolenie na budowę czwartego przenośnego agregatu sprężającego na tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu moce sprężania obiektu zwiększą się o ponad 50%.
Kompleks biurowy Imagine w Łodzi z refinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Kompleks biurowy Imagine w Łodzi z refinansowaniem
Avestus Real Estate podpisał umowę kredytową na refinansowanie kompleksu biurowego Imagine w Łodzi. Kredytu na łączną kwotę 23,9 mln euro udzielił mBank S.A.
Hillwood Łowicz Południe z nowym, dużym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Hillwood Łowicz Południe z nowym, dużym najemcą
Do grona najemców parku Hillwood Łowicz Południe w województwie łódzkim dołączyła firma PRO-LOGIS, która zajmie łącznie prawie 10 500 metrów kwadratowych powierzchni – z czego ponad 200 mkw. przestrzeni socjalno-biurowej. Powstaną nowe miejsca pracy.
PepsiCo pozostaje w w Logicor Park Mszczonów pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo pozostaje w w Logicor Park Mszczonów pod Warszawą
Logicor przedłużył z PepsiCo Polska umowę najmu na niemal 58,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku Logicor Mszczonów w powiecie żyrardowskim pod Warszawą. To największe centrum dystrybucyjne PepsiCo w naszym kraju.
W woj. lubuskim powstaje jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubuskim powstaje jedna z największych farm fotowoltaicznych w Polsce
Electrum realizuje budowę farmy fotowoltaicznej PV LION w miejscowości Krzepielów (gmina Sława, powiat wschowski, województwo lubuskie). Firma odpowiada za prace projektowe, dostawę komponentów oraz wykonanie instalacji fotowoltaicznej wraz z wyprowadzeniem mocy do Głównego Punktu Odbioru energii. Instalacja będzie mieć 165 MWp mocy i stanie się jedną z największych farm PV oddawanych do eksploatacji w Polsce. Po uruchomieniu farma będzie produkować energię odnawialną pozwalającą zasilać piećdziesiąt jeden tysięcy gospodarstw domowych rocznie.
Stacja Maksymilianowoinwestycja
Pokaż inwestycję
Stacja Maksymilianowo
Maksymilianowo, Dworcowa 13
Obwodnica Witominainwestycja
Pokaż inwestycję
Obwodnica Witomina
Gdynia, Chwarznieńska
Modernizacja linii kolejowej Warszawa Wawer – Otwock inwestycja
Pokaż inwestycję
Modernizacja linii kolejowej Warszawa Wawer – Otwock
Warszawa, Wawer, Widoczna
Strategiczna inwestycja: Kanał Śląski połączy Odrę z Wisłąartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja: Kanał Śląski połączy Odrę z Wisłą
Kanał Śląski, planowana droga wodna łącząca Odrę z Wisłą, może stać się jednym z najważniejszych projektów infrastrukturalnych w Polsce. Inwestycja o długości ok. 93–95 km przebiegać ma przez Rybnicki Okręg Węglowy, Kuźnię Raciborską, Żory, Tychy, Bieruń i Oświęcim, tworząc nowy impuls rozwojowy dla Śląska i Małopolski. Projekt, który sięga korzeniami lat 40. XX wieku, wraca jako element transeuropejskiego korytarza transportowego północ–południe.
Kończy się projektowanie Alei Północnej we Wrocławiu [MAPA+WIZUALIZACJA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się projektowanie Alei Północnej we Wrocławiu [MAPA+WIZUALIZACJA]
Coraz bliżej końca prac projektowych związanych z budową jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w stolicy Dolnego Śląska, Alei Północnej. To brakujący odcinek obwodnicy śródmiejskiej. Nowa trasa połączy Polanowice, Poświętne i Sołtysowice z Psim Polem.
Nowa obwodnica przetnie Bielsko‑Białą [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nowa obwodnica przetnie Bielsko‑Białą [WIZUALIZACJE]
W Bielsku‑Białej rusza kluczowy etap jednej z największych inwestycji drogowych w historii miasta. Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonawcę pierwszego odcinka śródmiejskiej obwodnicy, który ma zostać zrealizowany w ciągu 20 miesięcy. To fragment, który nie tylko przetnie miasto nowym korytarzem komunikacyjnym, ale także poprowadzi ruch pod ziemią i nad wodą.
REKLAMA